Nasza remiza

Obecna remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnej Górze została wybudowana w latach 80-tych na terenie zakładu PGR i służy do dnia dzisiejszego. W chwili obecnej w skład remizy wchodzą dwa boksy garażowe oraz malutki magazyn na sprzęt. Budynek jest ogrzewany elektrycznie. W myśl budowy z tamtych lat postawiono wysoki garaż z wysokimi na 4m bramami, który na dzisiejsze warunki nie spełnia dobrze swoich zadań i dodatkowo ciężko ogrzać podczas nadejścia zimy.

Nasza straż powstała w 1946r. i pierwszą remizą naszych ochotników był garaż usytuowany na terenie dzisiejszego sklepu. Jeden box garażowy, który w 1975r. został rozbudowany o pomieszczenie na węże rezerwowe w zupełności zadowalał druhów.

W 1986r. po przeprowadzce do nowej strażnicy, znajdowała się w nim stolarnia, budynek jednak nie przetrwał przeciwności losu i został rozebrany w 2000r.

Od kilku lat nasza jednostka stara się o wybudowanie nowej strażnicy, spełniającej nowe wymagania, będącej bardziej funkcjonalną, a przede wszystkim wybudowaną na terenie gminy Niemodlin, gdyż ówczesna remiza znajduje się na prywatnym gruncie zakładu Rapex.

remiza_krasna_gora_2016.jpg